Villa Huesgen
 
Villa Huesgen

Villa Huesgen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.

Vinařství Villa Huesgen se zaměřuje výhradně na Ryzlink, jako nejlepší odrůdu vinné révy, která pro své specifické mikroklima Mosely nabízí Ryzlinku nejlepší podmínky pro jeho růst především díky břidlicové půdě.
 Od roku 1735 je rodina Huesgen v Traben-Trarbachu v Mosele doma. Jako vinaři a obchodníci s víny měli Huesgenovi po staletí rozhodující podíl na světovém vzestupu Ryzlinku z Moselu. Obzvláště velký byl jejich vliv na konci 19. století, kdy byl Traben-Trarbach po Bordeaux druhým nejvýznamnějším vinařským místem světa. 
Z této doby pochází také impozantní vila Huesgenů v secesním stylu, kterou zhotovil nejznámější berlínský architekt Bruno Möhring v roce 1904, a která je dodnes sídlem rodiny. 

Vinařství Villa Huesgen bylo vybráno magazínem Der Feinschmecker do okruhu top vinařských adres. 

www.villahuesgen.com

  • Mosela 

Vinařská oblast Mosela doprovází řeku Moselu od jejího pramene až po soutok. Celé údolí toku Mosely, které se nachází mezi vrchovinami Hansrück a Eifel, tvoří nádhernou vinohradnickou scenérii. Oblast Mosely je proslavená svými ryzlinky, které se tu pěstují na břidlici.

Celou vinařskou oblast Mosely můžeme rozdělit do tří podoblastí-Obermosel (horní tok řeky), Mittelmosel (střední tok řeky) a Terrassenmosel (dolní tok řeky). Mosela má ještě dva přítoky - Saar a Ruwer, které se do Mosely vlévají na území horního toku. Oficiální název oblasti je proto Mosel-Saar-Ruwer. Vinice vysazené podél řeky jsou vysazené na velmi strmých kopcích (některé svahy mají sklon až 70 °) Na těchto svazích se všechny práce dělají výhradně ručně. Celková plocha vysazených vinic je 9533 ha.

Oblast Mosela má vynikající geologické a klimatické podmínky, patří k nejteplejším oblastem Německa. Podnebí je kontinentální (teplá léta, chladné zimy). Průměrná roční teplota s pohybje v rozpětí 9,1 až 10,5 °C. Průměrný úhrn srážek je 800 mm ročně.

Tato oblast patří výhradně bílým odrůdám. nejvíc se tu pěstuje Ryzlink rýnský, Müller thurgau a Elbing. Ryzlinky z Mosely jsou asi nejznámější Ryzlinky na celém světě. Jsou jedinečné a vyznačují se svou květnatou aromatikou a výjimečnou mineralitou.

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019