Schloss Vollrads
 
Schloss Vollrads

Schloss Vollrads se nachází v Německu ve vinařské oblasti Rheingau.

Schloss Vollrads které svou produkci staví na odrůdě RIESLING 
vidíte již z dálky čnící nad prostory vinařství a přilehlými vinicemi. Starý šlechtický rod Baronů z Greiffenclau zde začal pěstovat víno a obchodovat s ním již od nepaměti .

Jedna z nejstarších vinic v Německu, Schloss Vollrads, se nachází v oblasti Oestrich-Winkel v Rheingau ve velmi atraktivní a kultivované krajině, kterou lze dobře prozkoumat díky bohaté síti turistických stezek. Název oblíbené přírodní stezky "Flétny" (Rheingauflöte) pochází od názvu pro typickou láhev vína se zkosenými hranami na krku.

Vínu se v tomto vinařství věnují s pověstnou německou péčí a důsledností vycházející z 800 let staré tradice. Na 80. hektarech pěstují révu pro tato jedinečná a autentická vína. Vedle složení půdy a kvality révy stojí za kvalitou těchto vín také velice zkušený místní personál.

V současné době je Schloss Vollrads moderním vinařstvím, které je zároveň jedním z nejstarších a také nejkrásnějších široko daleko. Kombinace letité tradice s moderním, lidským přístupem činní z vinařství Schloss Vollards jedinečné místo a nejen proto je místní Riesling mimořádným chuťovým zážitkem!

www.schlossvollrads.com

  • Rheingau

Když se řekne Rheingau, každého napadne Riesling. Tato vinařská oblast Německa patří k nejmenším, ale zato nejdůležutějším. Celá oblast má délku 36 km a leží na severních březích Rýna a Mainu mezi mesty Bingen a Mainz.

Celková rozloha vinic Rheingau je 3155 hektarů a zhruba 80 % plochy patří Ryzlinku rýnskému. Vinařská oblast má bohatou a petrou historii. Co dokazuje nespočetné množství zámků a klášterů na každém kroku. Řeka rýn která protéká touto celou oblastí, vytváří ideální podmínky pro rozvoj ušlechtilých plísní Botrytis cinerea. A tak není divu, že se v minulosti vinaři oblasti Rheingau ubírali směrem výroby sladkých vín. V součastnosti od toto upustili a téměr 85%  vín je opět suchých. Ale sladká vína z Rheingau jsou stále nesmírně ceněná. 

V oblasti Rheingau převládá kontinentální klima (teplá léta, chladné zimy). Vinice této oblasti jsou chráněné před chladným větrem vrchovinou Taunus a využívají teplo odrážející se od řeky Rýn. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 10 °C (10,6°C). Průměrný úhrn srážek je 582 mm ročně, z toho 361 mm spadne během vegetačního období. Index slunečního svitu je víc jak 1600 hodin ročně.

V oblasti se pěstují převážně bílé odrůdy. Nejznámější odrudou je Riesling, v menší míře se pěstuje Müller Thurgau a Rulandské bílé. Z červených odrůd se pěstuje Rulandské modré.

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019