Dr. Ernst Loosen
 
Dr. Ernst Loosen

Dr. Ernst Loosen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.

Ernst Lossen je pro mnoho Němců nejlepším vinařem a 
machrem na Ryzlinky. Původně vůbec nechtěl být vinařem, ale protože pochází z vinařské dynastie, studoval na otcovo přání vinařskou školu v Gesenheimu, ovšem bez velkého nadšení. Po ukončení vinařských studií vystudoval svou oblíbenou archeologii. Vzhledem k onemocnění svého otce se rozhodl převzít rodinný majetek - vinařství, a uchránit ho tak před prodejem. Ernst Loosen  je tedy  muž  s pevnými principy a vinařem s velmi jasnou představou o svých vínech. Příkladem toho jsou jeho vlastní vína. 

Ernst Loosen je vinař vysoce chválený až za hranicemi své vlasti. Významný britský vinařský magazín Decanter vybral Ernsta Loosena jako Man of the Year 2005, jako prvního Němce  za posledních 20 let.  A jako nástupce tak známých mužů jako Miquel Torres, Piero Antinon, Hugh Johnson. Kromě toho byla Ernstovi Loosenovi udělena zvláštní cena poroty Meiningen Award 2012. Němečtí a mezinárodní držitelé této ceny jsou ideálními velvyslanci, kteří ztělesňují svým zcela osobním, individuálním způsobem pestrý svět vín dneška a zítřka. Vydavatelství Meiningen Ernsta Lossena tituluje jako 'der Rieslinger - Botschafter' - velvyslanec Rieslingu.   Jméno Ernst Loosen prostě znamená Riesling - nejvyšší kvalita s vizí, silou a produkt s garancí úspěchu.

www.drloosen.com

  •  Mosela

Vinařská oblast Mosela doprovází řeku Moselu od jejího pramene až po soutok. Celé údolí toku Mosely, které se nachází mezi vrchovinami Hansrück a Eifel, tvoří nádhernou vinohradnickou scenérii. Oblast Mosely je proslavená svými ryzlinky, které se tu pěstují na břidlici.

Celou vinařskou oblast Mosely můžeme rozdělit do tří podoblastí-Obermosel (horní tok řeky), Mittelmosel (střední tok řeky) a Terrassenmosel (dolní tok řeky). Mosela má ještě dva přítoky - Saar a Ruwer, které se do Mosely vlévají na území horního toku. Oficiální název oblasti je proto Mosel-Saar-Ruwer. Vinice vysazené podél řeky jsou vysazené na velmi strmých kopcích (některé svahy mají sklon až 70 °) Na těchto svazích se všechny práce dělají výhradně ručně. Celková plocha vysazených vinic je 9533 ha.

Oblast Mosela má vynikající geologické a klimatické podmínky, patří k nejteplejším oblastem Německa. Podnebí je kontinentální (teplá léta, chladné zimy). Průměrná roční teplota s pohybje v rozpětí 9,1 až 10,5 °C. Průměrný úhrn srážek je 800 mm ročně.

Tato oblast patří výhradně bílým odrůdám. nejvíc se tu pěstuje Ryzlink rýnský, Müller thurgau a Elbing. Ryzlinky z Mosely jsou asi nejznámější Ryzlinky na celém světě. Jsou jedinečné a vyznačují se svou květnatou aromatikou a výjimečnou mineralitou.

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019