Vylyan
 
Vylyan

Vinařství Vylyan se nachází v Maďarsku ve vinařské oblasti Villány.

 Výběr jména pro vinařství Vylyan byl stanoven na základě závazku vůči tomuto regionu a dodržování tradic. "Vylyan" byl název používán pro "Villány" v 15. století.

Vinohrady lze nalézt na krásně umístěných svazích Villány vrchů a vinařství Vylyan se nachází na Černém vrchu (Fekete-hegy) v Kisharsány, ležící v samém srdci vinic Dobogó.

Cílem zakladatele vinařství Vylyan, Pál Debreczeniho, bylo založit trendové vinařství, které obstojí v mezinárodních vinařských kruzích. Hned od začátku bylo hlavním kritériem co nejvyšší kvalita, ať už od výběru svahů pro vinnou révu až po samotnou výrobu vína a marketing. V roce 1992 byly vysázeny první vinice a první vína byla uvedena na trh v roce 1997.

Kromě speciálních vlastností půdy, nadšení z práce, otevřené smýšlení o víně a profesionální tým přinesl zanedlouho své ovoce a dnes je vinařství Vylyan jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Maďarsku.

www.vylyan.hu

  • Villány

Tato oblast se rozprostírán na jížních a jihozápadních svazích Villányského pohoří. Je nejjížnější vinařskou oblastí s vhodným podnebím a půdou. Celková plocha vinic je 2546 ha. Obce se člení na podoblast Villány a Siklós. Nejlepšími polohami jsou Konkoly, Ördögárok, Csillagvölgy, Kopár, Jammertal, Montenuovo.

Na 3/4 plochy v této oblasti se pěstují červené odrůdy. Nejčastěji to je Portugieser (Modrý Portugal), Cabernet Sauvignon, Kékfrankos, Zweigeltrebe, Cabernet Franc a Merlot. Z bílých odrůd to je hlavně zastoupení Olaszryzlink, Chardonnay, Rajnaj ryzlink, Hárslevelü, Müller Thurgau a Tramín.

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019