Vylyan
 
Vylyan

Vinařství Vylyan se nachází v Maďarsku ve vinařské oblasti Villány.

 Výběr jména pro vinařství Vylyan byl stanoven na základě závazku vůči tomuto regionu a dodržování tradic. "Vylyan" byl název používán pro "Villány" v 15. století.

Vinohrady lze nalézt na krásně umístěných svazích Villány vrchů a vinařství Vylyan se nachází na Černém vrchu (Fekete-hegy) v Kisharsány, ležící v samém srdci vinic Dobogó.

Cílem zakladatele vinařství Vylyan, Pál Debreczeniho, bylo založit trendové vinařství, které obstojí v mezinárodních vinařských kruzích. Hned od začátku bylo hlavním kritériem co nejvyšší kvalita, ať už od výběru svahů pro vinnou révu až po samotnou výrobu vína a marketing. V roce 1992 byly vysázeny první vinice a první vína byla uvedena na trh v roce 1997.

Kromě speciálních vlastností půdy, nadšení z práce, otevřené smýšlení o víně a profesionální tým přinesl zanedlouho své ovoce a dnes je vinařství Vylyan jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Maďarsku.

www.vylyan.hu

  • Villány

Tato oblast se rozprostírán na jížních a jihozápadních svazích Villányského pohoří. Je nejjížnější vinařskou oblastí s vhodným podnebím a půdou. Celková plocha vinic je 2546 ha. Obce se člení na podoblast Villány a Siklós. Nejlepšími polohami jsou Konkoly, Ördögárok, Csillagvölgy, Kopár, Jammertal, Montenuovo.

Na 3/4 plochy v této oblasti se pěstují červené odrůdy. Nejčastěji to je Portugieser (Modrý Portugal), Cabernet Sauvignon, Kékfrankos, Zweigeltrebe, Cabernet Franc a Merlot. Z bílých odrůd to je hlavně zastoupení Olaszryzlink, Chardonnay, Rajnaj ryzlink, Hárslevelü, Müller Thurgau a Tramín.

DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ.
28.11.2017
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal. V Decanté nabízíme luxusní papírové...
28.11.2017
Feudi Salentini
novinka
Feudi Salentini se nachází v Leporanu, jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta.
20.11.2017