Vylyan
 
Vylyan

Vinařství Vylyan se nachází v Maďarsku ve vinařské oblasti Villány.

 Výběr jména pro vinařství Vylyan byl stanoven na základě závazku vůči tomuto regionu a dodržování tradic. "Vylyan" byl název používán pro "Villány" v 15. století.

Vinohrady lze nalézt na krásně umístěných svazích Villány vrchů a vinařství Vylyan se nachází na Černém vrchu (Fekete-hegy) v Kisharsány, ležící v samém srdci vinic Dobogó.

Cílem zakladatele vinařství Vylyan, Pál Debreczeniho, bylo založit trendové vinařství, které obstojí v mezinárodních vinařských kruzích. Hned od začátku bylo hlavním kritériem co nejvyšší kvalita, ať už od výběru svahů pro vinnou révu až po samotnou výrobu vína a marketing. V roce 1992 byly vysázeny první vinice a první vína byla uvedena na trh v roce 1997.

Kromě speciálních vlastností půdy, nadšení z práce, otevřené smýšlení o víně a profesionální tým přinesl zanedlouho své ovoce a dnes je vinařství Vylyan jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Maďarsku.

www.vylyan.hu

  • Villány

Tato oblast se rozprostírán na jížních a jihozápadních svazích Villányského pohoří. Je nejjížnější vinařskou oblastí s vhodným podnebím a půdou. Celková plocha vinic je 2546 ha. Obce se člení na podoblast Villány a Siklós. Nejlepšími polohami jsou Konkoly, Ördögárok, Csillagvölgy, Kopár, Jammertal, Montenuovo.

Na 3/4 plochy v této oblasti se pěstují červené odrůdy. Nejčastěji to je Portugieser (Modrý Portugal), Cabernet Sauvignon, Kékfrankos, Zweigeltrebe, Cabernet Franc a Merlot. Z bílých odrůd to je hlavně zastoupení Olaszryzlink, Chardonnay, Rajnaj ryzlink, Hárslevelü, Müller Thurgau a Tramín.

Vinařství Filiberk
novinka
Rodinné butikovo-garážové vinařství s jasnou filosofií je dokladem toho, že i bez špičkové technologie, takřka...
17.02.2019
Festival Vína Liberec #4
novinka
4. ročník Festivalu Vína Liberec se uskuteční v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích 31. srpna 2019 od ...
17.02.2019
SVATOMARTINSKÁ, MLADÁ VÍNA A BEAUJOLAIS 2018
novinka
I letos jsme si pro Vás v DECANTÉ připravili nabídku SVATOMARTINSKÝCH, MLADÝCH VÍN A BEAUJOLAIS NOUVEAU. V pro...
26.09.2018