Althe'a
 
Althe'a

Vinařství Althe'a leží ve vinařské oblasti Veneto.

Vinařství Althe'a je drahokam zakutaný v srdci vinařské oblasti CONEGLIANO VALDOBBIADENE.

V roce 2003 se paní Marika Drusian se svým manželem rozhodla zahájit svou vlastní vinařskou kariéru a pokračovat tak v dlouhé rodinné tradici ve vinařském průmyslu (její otec, Francesco Drusian je proslulým winemakerem a vizionářem, který ve svém oboru platí za špičku výroby šumivých vín v oblasti Valdobbiadene) Zakoupila první vinice v panství “Ru de Confin”, nedaleko od města Vittorio Venetto a vysadila zbrusu novou vinici tzv. od píky. V roce 2006 vyprodukovala její první ročník svého Prosecco Superiore Althea.

Dnes je Marika majitelkou 13 hektarů na nichž pěstuje odrůdu Glera, dbaje na kvalitu, ale i šetrnou kultivaci. Pečlivost, která je  v Althe'a přítomna v každém procesu,  od hroznu do láhve, nezapře ženskou ruku.

Kvalita a elegance, charakteristická pro Althe'a,  tvoří nerozlučitelnou kombinaci. Tím se Althe'a odlišuje.

Odrůda Glera, ze které je vinifikováno i toto velmi vyvážené šumivé víno, je pěstována na kopcovitém terénu a je fermentována metodou charmat v nádržích. Pomalý proces fermentace odkrývá charakteristiky této odrůdy, jenž se projevuje jemným a vytrvalým perlením.

V buketu se projevuje škálou ovocných vůní s tóny zelených jablek, citrusů a čerstvé zeleniny, doprovázené příjemným tónem chleba.Harmonická a živá svěžest, která je v dochuti suchá a perlivá, je pro toto víno příznačná. Tento ideální aperitiv se hodí skvěle i k rybám. Anebo, jak je u zvykem místních, k většině jídel.

Srdcem vín Althea je Prosecco Superiore, které dovážíme v typech Brut a Cartizze, sortiment doplňuje Prosecco frizzante a elegantní Spumante Rosaperla vyrobená s odrůdy Pinot Noir.

www.vinialthea.com

  • Veneto

Veneto je místo, kde se rodí italská šumivá a perlivá vína. Typické vína spumente, prosecco a další mají domov pravě tady.

Venete patří k jedné z nejznámější vinařské oblasti Itálie. Patř do severovýchodní části Itálie. Nachází se tu 20 oblastí DOC (Denominazione di Origine Controllata) a k třem nejznámějším patří Bardolino, Valpolicella a Soave. Vinařství v této oblasti bylo upevněné i vznikem první vinařské školy v roce 1885. Veneto bylo i prvním regionem, který zavedl tzv. vinné cesty. Od regionu Soave se směrem na západ až ke Gardskému jezeru rozprostírá kopcovitá krajina obklopující Veronu. Její vulkanická půda je natolik úrodná, že vino tu roste „na každém kroku“.

Nejdůležitejší vinařskou oblastí Veneta je Soave DOC. Kvůli kvalitnímu odlišení vín vyrobených v této apelacii, byly vytvořeny dvě vyšší kategorie a to: Soave Classico DOC a Soave Superiore DOCG. Z cibéb, které se vytvoří v této oblasti se vyrábí sladké víno kategorie DOCG pod názvem Recioto di Soave.

Vedle Soave se nachází Valpolicella, které zóna DOC překračuje starou oblast Classico až k hranicím Soave. Valpolicella Classico se vyrábí z výšše položených vinic v okolí Fumane, San Ambrogio a Negrar.

V okolí řeky Pád nejsou příliš vhodné podmínky na pěstování vína, ale nejznámějším jménem je v této oblasti Lambrusco (okolí Modeny a z oblasti Sorbana). Lambrusco je perlivé červené víno výrazbé ovocné chuti. O mnoho větší oblibě se těší Prosecco, které pochází z východního koutu Venetu. Prosecco je italskou obdobou španělské cavy a nebo francouzského champagne a vyrábí se z odrůdy Glera. Mimo oblasti Veneto se prosecco vyrábí i ve Fruili Venezia Giulia, přičem nejvyšší kvalitu dosahuje v zńách DOCG v blízkosti Conegliano a Valdobbiadene , v kopcích severně od Trevisa. Prosecco vyrábí Charmatovou metodou (sekundární fermantace neprobíhá v lahvi jako při tradiční metodě, ale probíhá v nerezových tancích, které se udržují pod tlakem).

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019