Cantine Borga
 
Cantine Borga

Cantine Borga leží ve vinařské oblasti Veneto.

Rodina Borga se zasvětila do světa vína v roce 1940, kdy otec rodiny Antonio Borga se začal věnovat výrobě vína pěstovaném na malém pozemku.

Vášeň pro révu a její produkty dědí i další generace Borgů, kteří v roce 1960 založili Vinařství Borga a zahájili rozsáhlé obchodování svých výrobků.

Dnes, o více než 50 let později má značka Borga silnou generační kontinuitu. Je přítomna v Itálii a Evropě a pokouší se dosáhnout úspěchů na nových globálních trzích s vínem.

Společnost zpracovává hrozny z 50ti hektarů, ze kterých vlastní 25 hektarů. Zbývající hrozny pochází od místních zemědělských výrobců, kteří se nachází v oblasti Treviso, převážně v obce Chiarano.

www.cantineborga.it

  • Veneto

Veneto je místo, kde se rodí italská šumivá a perlivá vína. Typické vína spumente, prosecco a další mají domov pravě tady.

Venete patří k jedné z nejznámější vinařské oblasti Itálie. Patř do severovýchodní části Itálie. Nachází se tu 20 oblastí DOC (Denominazione di Origine Controllata) a k třem nejznámějším patří Bardolino, Valpolicella a Soave. Vinařství v této oblasti bylo upevněné i vznikem první vinařské školy v roce 1885. Veneto bylo i prvním regionem, který zavedl tzv. vinné cesty. Od regionu Soave se směrem na západ až ke Gardskému jezeru rozprostírá kopcovitá krajina obklopující Veronu. Její vulkanická půda je natolik úrodná, že vino tu roste „na každém kroku“.

Nejdůležitejší vinařskou oblastí Veneta je Soave DOC. Kvůli kvalitnímu odlišení vín vyrobených v této apelacii, byly vytvořeny dvě vyšší kategorie a to: Soave Classico DOC a Soave Superiore DOCG. Z cibéb, které se vytvoří v této oblasti se vyrábí sladké víno kategorie DOCG pod názvem Recioto di Soave.

Vedle Soave se nachází Valpolicella, které zóna DOC překračuje starou oblast Classico až k hranicím Soave. V
alpolicella Classico se vyrábí z výšše položených vinic v okolí Fumane, San Ambrogio a Negrar.

V okolí řeky Pád nejsou příliš vhodné podmínky na pěstování vína, ale nejznámějším jménem je v této oblasti Lambrusco (okolí Modeny a z oblasti Sorbana). Lambrusco je perlivé červené víno výrazbé ovocné chuti. O mnoho větší oblibě se těší Prosecco, které pochází z východního koutu Venetu. Prosecco je italskou obdobou španělské cavy a nebo francouzského champagne a vyrábí se z odrůdy Glera. Mimo oblasti Veneto se prosecco vyrábí i ve Fruili Venezia Giulia, přičem nejvyšší kvalitu dosahuje v zńách DOCG v blízkosti Conegliano a Valdobbiadene , v kopcích severně od Trevisa. Prosecco vyrábí Charmatovou metodou (sekundární fermantace neprobíhá v lahvi jako při tradiční metodě, ale probíhá v nerezových tancích, které se udržují pod tlakem).

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019