Maison Lavau
 
Maison Lavau

Maison Lavau se nachází ve vinařské oblasti Rhona.

Láska k vínu, terroiru a k zemi vůbec, začíná v Saint-Émilionu v 19. století. Pokračuje v Tunisku, kde René Lavau a jeho syn přeměňuji malou usedlost s vinicemi a pomerančovníky v úspěšný business, ze kterého se zanedlouho stává největší producent vína v zemi. Reného pravnuk, Jean-Guy Lavau a jeho žena Anne-Marie se v šedesátých letech 20. století vracejí do Francie a přebírají vedení nad malým vinařstvím v Sabletu, v samém srdci údolí Rhony, ze kterého se v roce 1965 stává Maison LAVAU. Třicet let poté se Frederic a Benoit Lavau připojují k týmu rodinného vinařství, jehož jméno si vysloužilo proslulost a respekt mezi vinaři údolí Rhony.

Svou budoucnost si zajistili expertní znalostí v tvorbě znamenitých cuvée. Nakoupili několik vinic v Resteau, Valréas a v Côtes du Rhône a uzavřeli partnerství s Chateau Maucoil v Chateauneuf-du-Pape.

www.lavau.fr

  • Rhona

Údolí Rhóny se thane po obou březích řeky, začíná na jihu od Lyonu a končí po 200 kilometrech jižně od Avignonu. Tato oblast je známá velkými kvalitativními i chuťovými rozdíly mezi víny.

Severní část je typická využitím menšího počtu odrůd ve víně, také se můžeme setkat s víny odrůdovými. Naopak jižní část vyniká využitím až dvanácti odrůd v jednom víně. V červených a růžových vínech se používají z maximálně 30% odrůdy Syrah, Cinsault, Mourvedre a Carignan Red, maximalně z 20% pak ostatní odrůdy. Červená vína jsou charakteristická svou vůní černého rybízu. Bílá vína vznikají z odrůd Clairette, Bourboulenc, Grenache Blanc a Roussane (maximální podíl těchto odrůd je 30%).

Primeur víno vinaři prodávají jako červené, bile i růžové. Minimální obsah alkoholu je stanovený na 11%.

 

DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ.
28.11.2017
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal. V Decanté nabízíme luxusní papírové...
28.11.2017
Feudi Salentini
novinka
Feudi Salentini se nachází v Leporanu, jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta.
20.11.2017