Maison Lavau
 
Maison Lavau

Maison Lavau se nachází ve vinařské oblasti Rhona.

Láska k vínu, terroiru a k zemi vůbec, začíná v Saint-Émilionu v 19. století. Pokračuje v Tunisku, kde René Lavau a jeho syn přeměňuji malou usedlost s vinicemi a pomerančovníky v úspěšný business, ze kterého se zanedlouho stává největší producent vína v zemi. Reného pravnuk, Jean-Guy Lavau a jeho žena Anne-Marie se v šedesátých letech 20. století vracejí do Francie a přebírají vedení nad malým vinařstvím v Sabletu, v samém srdci údolí Rhony, ze kterého se v roce 1965 stává Maison LAVAU. Třicet let poté se Frederic a Benoit Lavau připojují k týmu rodinného vinařství, jehož jméno si vysloužilo proslulost a respekt mezi vinaři údolí Rhony.

Svou budoucnost si zajistili expertní znalostí v tvorbě znamenitých cuvée. Nakoupili několik vinic v Resteau, Valréas a v Côtes du Rhône a uzavřeli partnerství s Chateau Maucoil v Chateauneuf-du-Pape.

www.lavau.fr

  • Côtes du Rhône

Côtes du Rhône bývá často milně zaměňováno za celou vinařskou oblast údolí Rhôny. Není se čemu divit, když tato obrovská apelace zabírá drtivou většina celé oblasti. Díky značné rozloze vinice, patří apelace Côtes du Rhône aCôtes du Rhône Villages mezi ty francouzské typy vína, kde se obzvláště vyplatí rozlišovat mezi konkrétními vinaři. 

Naleznete vína, která se svou kvalitou blíží Châteauneuf-du-Pape a na druhou stranu je to i region, který dodává značnou část své základní, levné a průměrné produkce do obchodních řetězců. Když však narazíte na kvalitní Côtes du Rhône, rozhodně si vás získá a nejen zajímavým poměrem ceny a kvality. Všichni kvalitní vinaři regionu používají podobné metody k dosažení kvalitních vín. Pro produkci vín je společným prvkem jednoznačný důraz na kvalitu. Jsou používány metody zemědělství co nejvíce šetrné k přírodě a k zachování hroznů v co nejkvalitnějším stavu. Všechna vína zrají na dřevěných dubových sudech různých rozměrů. Od tradičního barrique (225L) až k 5000 litrovým gigantům. Bariků je využíváno výjimečně, protože čím menší sud se použije, tím většího působení dosáhneme. A odrůdy z Côtes du Rhône nejsou tak tříslovinové jako Merlot nebo Cabernet sauvignon v Bordeaux. Tradičně dominantní odrůdou červených vín této oblasti je Grenache, které sekunduje Syrah. Doplňkovou, ale důležitou formu hrají zbývající odrůdy jako Mourvedre nebo Carignan. Celková charakteristika vín tohoto regionu je kombinaci jemných tříslovin, zralého červeného ovoce, kořenitosti a minerality vycházející z terroiru.
BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019