Domaine des Verchéres
 
Domaine des Verchéres

Domaine Des Verchéres se nachází ve vinařské oblasti Burgunsko.

Les Verchères je vesnička ležící v údolí Royer v srdci apelace Mâconnais. Zde již třetí generace rodiny Dupuis pracuje na 27 hektarech vinic. Vinice jsou osázeny odrůdami Chardonnay (13 ha), Gamay (8 ha), Pinot Noir (5 ha) a Aligote (1 ha). 

Bílé víno Macon-Villages pochází převážně z Royer, z vinice "Terres Blanches", ale červená vína preferuje půdy vinice "Les Cras". 
Červená vína z apelace Mâconnais jsou typicky elegantní s jemnými taniny. Toto víno si nejlépe vychutnáte mladé.

Vinařství je neobvyklé v tom, že půdu mulčují slámou. A ob řádek osazuje trávou. Remi Dupuis si všiml, že jeho půdy jsou lépe provzdušněné a mají větší mikrobiální život. Vzhledem k této skutečnosti se prakticky eliminovalo používání herbicidů a hnojiv. Pozitivní dopad na životní prostředí je zřejmý.

Bílá vína z Domaine des Verchéres jsou měkká a poddajná. Jedná se o ovocná vína, která jsou nejlepší k pití mladá. Po krátké maceraci na slupkách následuje fermentace při 18 ° C. Plnění do lahví se provádí, jakmile je malo-mléčná fermentace dokončena.

www.bourgogne-vigne-verre.com/fr/30-domaine-des-vercheres

  • Burgundsko

Burgundsko se nachází na východě Francie. Celá oblast se skládá z mnoha regionů. Nejznámější je Côte d´Or – srdce celého regionu. Tato oblast se skládá z Côte de Beaunena jihu a Côte de Nuits na severu. Další oblasti jsou Côte de Chalonnaise, Chablis a Mâconnais. Na jížní část oblasti Mâconnais přímo navazuje známá oblast Beaujolais. Celková výměra vinic je 25000 hektarů.

  • Mâconnais

Tato oblast byla pojmenována podle stejnojmenného městečka Mâcon. Tato oblast je svým podložím předurčena k pěstování bílých moštových odrůd. Nejpěstovanější odrůdou je Chardonnay (tvoří až 90%), z modrých odrůd si cestu buduje Pinot noir. Pod oblast Mâconnais spadá také vinařská oblast Pouilly-Fiussé. Pouilly-Fuissé je tvořená vápencovými pahorkami s jílovitou půdou. Právě takovéto podloží je vhodné pro pěstování Chardonnay. Vína, která tu vznikají jsou plná, šťavnatá.

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019