Domaine des Verchéres
 
Domaine des Verchéres

Domaine Des Verchéres se nachází ve vinařské oblasti Burgunsko.

Les Verchères je vesnička ležící v údolí Royer v srdci apelace Mâconnais. Zde již třetí generace rodiny Dupuis pracuje na 27 hektarech vinic. Vinice jsou osázeny odrůdami Chardonnay (13 ha), Gamay (8 ha), Pinot Noir (5 ha) a Aligote (1 ha). 

Bílé víno Macon-Villages pochází převážně z Royer, z vinice "Terres Blanches", ale červená vína preferuje půdy vinice "Les Cras". 
Červená vína z apelace Mâconnais jsou typicky elegantní s jemnými taniny. Toto víno si nejlépe vychutnáte mladé.

Vinařství je neobvyklé v tom, že půdu mulčují slámou. A ob řádek osazuje trávou. Remi Dupuis si všiml, že jeho půdy jsou lépe provzdušněné a mají větší mikrobiální život. Vzhledem k této skutečnosti se prakticky eliminovalo používání herbicidů a hnojiv. Pozitivní dopad na životní prostředí je zřejmý.

Bílá vína z Domaine des Verchéres jsou měkká a poddajná. Jedná se o ovocná vína, která jsou nejlepší k pití mladá. Po krátké maceraci na slupkách následuje fermentace při 18 ° C. Plnění do lahví se provádí, jakmile je malo-mléčná fermentace dokončena.

www.bourgogne-vigne-verre.com/fr/30-domaine-des-vercheres

  • Burgundsko

Burgundsko se nachází na východě Francie. Celá oblast se skládá z mnoha regionů. Nejznámější je Côte d´Or – srdce celého regionu. Tato oblast se skládá z Côte de Beaunena jihu a Côte de Nuits na severu. Další oblasti jsou Côte de Chalonnaise, Chablis a Mâconnais. Na jížní část oblasti Mâconnais přímo navazuje známá oblast Beaujolais. Celková výměra vinic je 25000 hektarů.

  • Mâconnais

Tato oblast byla pojmenována podle stejnojmenného městečka Mâcon. Tato oblast je svým podložím předurčena k pěstování bílých moštových odrůd. Nejpěstovanější odrůdou je Chardonnay (tvoří až 90%), z modrých odrůd si cestu buduje Pinot noir. Pod oblast Mâconnais spadá také vinařská oblast Pouilly-Fiussé. Pouilly-Fuissé je tvořená vápencovými pahorkami s jílovitou půdou. Právě takovéto podloží je vhodné pro pěstování Chardonnay. Vína, která tu vznikají jsou plná, šťavnatá.

SVATOMARTINSKÁ, MLADÁ VÍNA A BEAUJOLAIS 2018
novinka
I letos jsme si pro Vás v DECANTÉ připravili nabídku SVATOMARTINSKÝCH, MLADÝCH VÍN A BEAUJOLAIS NOUVEAU. V pro...
26.09.2018
SVATOMARTINSKÝ TRH 11.11.2018 od 10:00
novinka
Budeme se na Vás těšit s naší nabídkou SVATOMARTINSKÝCH A MLADÝCH VÍN.
24.09.2018
novinka
By the glass Riesling 12 +1 magnum zdarma Platí do vyprodání zásob.
27.06.2018