Domaine des Verchéres
 
Domaine des Verchéres

Domaine Des Verchéres se nachází ve vinařské oblasti Burgunsko.

Les Verchères je vesnička ležící v údolí Royer v srdci apelace Mâconnais. Zde již třetí generace rodiny Dupuis pracuje na 27 hektarech vinic. Vinice jsou osázeny odrůdami Chardonnay (13 ha), Gamay (8 ha), Pinot Noir (5 ha) a Aligote (1 ha). 

Bílé víno Macon-Villages pochází převážně z Royer, z vinice "Terres Blanches", ale červená vína preferuje půdy vinice "Les Cras". 
Červená vína z apelace Mâconnais jsou typicky elegantní s jemnými taniny. Toto víno si nejlépe vychutnáte mladé.

Vinařství je neobvyklé v tom, že půdu mulčují slámou. A ob řádek osazuje trávou. Remi Dupuis si všiml, že jeho půdy jsou lépe provzdušněné a mají větší mikrobiální život. Vzhledem k této skutečnosti se prakticky eliminovalo používání herbicidů a hnojiv. Pozitivní dopad na životní prostředí je zřejmý.

Bílá vína z Domaine des Verchéres jsou měkká a poddajná. Jedná se o ovocná vína, která jsou nejlepší k pití mladá. Po krátké maceraci na slupkách následuje fermentace při 18 ° C. Plnění do lahví se provádí, jakmile je malo-mléčná fermentace dokončena.

www.bourgogne-vigne-verre.com/fr/30-domaine-des-vercheres

  • Burgundsko

Burgundsko se nachází na východě Francie. Celá oblast se skládá z mnoha regionů. Nejznámější je Côte d´Or – srdce celého regionu. Tato oblast se skládá z Côte de Beaunena jihu a Côte de Nuits na severu. Další oblasti jsou Côte de Chalonnaise, Chablis a Mâconnais. Na jížní část oblasti Mâconnais přímo navazuje známá oblast Beaujolais. Celková výměra vinic je 25000 hektarů.

  • Mâconnais

Tato oblast byla pojmenována podle stejnojmenného městečka Mâcon. Tato oblast je svým podložím předurčena k pěstování bílých moštových odrůd. Nejpěstovanější odrůdou je Chardonnay (tvoří až 90%), z modrých odrůd si cestu buduje Pinot noir. Pod oblast Mâconnais spadá také vinařská oblast Pouilly-Fiussé. Pouilly-Fuissé je tvořená vápencovými pahorkami s jílovitou půdou. Právě takovéto podloží je vhodné pro pěstování Chardonnay. Vína, která tu vznikají jsou plná, šťavnatá.

DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ.
28.11.2017
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal. V Decanté nabízíme luxusní papírové...
28.11.2017
Feudi Salentini
novinka
Feudi Salentini se nachází v Leporanu, jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta.
20.11.2017