Château Maucoil
 
Château Maucoil

Château Maucoil se nachází ve vinařské oblasti Côtes du Rhône.

Chateau Maucoil leží v samém srdci jiho-francouzského Provence v námi dobře známém městě Châteauneuf-du-Pape. 

Chateau Maucoil se nachází v údolí jižní Rhôny a produkuje Châteauneuf-du-Pape A.O.C., Côtes du Rhône A.O.C. a víno z Vaucluse. Farma je tvořena ze 30 ha Châteauneuf-du-Pape A.O.C., z 5 ha Côtes du Rhône A.O.C. a z 8 ha vína z regionu Vaucluse.

To co charakterizuje víno je jeho terroir. Toto platí o to víc v Châteauneuf-du-Pape. Vína A.O.C. (Appelation d'Origine Controlée) z Châteauneuf-du-Pape se vyznačují vyjimečným a unikátním terroirem. Ruku v ruce s terroirem jde klima, které v se v Châteauneuf-du-Pape pyšní 3000 hodinami slunečného svitu, což je zhruba 300 dní v roce a je tou nejslunečnější oblastí Francie. 

Současný majitel, Benedict Bonnet, zakoupil tuto starobylou usedlost v roce 1995 a dnes hospodaří na 43 ha vinic v apelacích Chateauneuf du Pape, Cotes du Rhone a Vaucluse. Vinice jsou od roku 2013 certifikovány bio.

www.maucoil.com

  • Côtes du Rhône

Côtes du Rhône bývá často milně zaměňováno za celou vinařskou oblast údolí Rhôny. Není se čemu divit, když tato obrovská apelace zabírá drtivou většina celé oblasti. Díky značné rozloze vinice, patří apelace Côtes du Rhône aCôtes du Rhône Villages mezi ty francouzské typy vína, kde se obzvláště vyplatí rozlišovat mezi konkrétními vinaři. 

Naleznete vína, která se svou kvalitou blíží Châteauneuf-du-Pape a na druhou stranu je to i region, který dodává značnou část své základní, levné a průměrné produkce do obchodních řetězců. Když však narazíte na kvalitní Côtes du Rhône, rozhodně si vás získá a nejen zajímavým poměrem ceny a kvality. Všichni kvalitní vinaři regionu používají podobné metody k dosažení kvalitních vín. Pro produkci vín je společným prvkem jednoznačný důraz na kvalitu. Jsou používány metody zemědělství co nejvíce šetrné k přírodě a k zachování hroznů v co nejkvalitnějším stavu. Všechna vína zrají na dřevěných dubových sudech různých rozměrů. Od tradičního barrique (225L) až k 5000 litrovým gigantům. Bariků je využíváno výjimečně, protože čím menší sud se použije, tím většího působení dosáhneme. A odrůdy z Côtes du Rhône nejsou tak tříslovinové jako Merlot nebo Cabernet sauvignon v Bordeaux. Tradičně dominantní odrůdou červených vín této oblasti je Grenache, které sekunduje Syrah. Doplňkovou, ale důležitou formu hrají zbývající odrůdy jako Mourvedre nebo Carignan. Celková charakteristika vín tohoto regionu je kombinaci jemných tříslovin, zralého červeného ovoce, kořenitosti a minerality vycházející z terroiru.
BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019