Château Maucoil
 
Château Maucoil

Château Maucoil se nachází ve vinařské oblasti Côtes du Rhône.

Chateau Maucoil leží v samém srdci jiho-francouzského Provence v námi dobře známém městě Châteauneuf-du-Pape. 

Chateau Maucoil se nachází v údolí jižní Rhôny a produkuje Châteauneuf-du-Pape A.O.C., Côtes du Rhône A.O.C. a víno z Vaucluse. Farma je tvořena ze 30 ha Châteauneuf-du-Pape A.O.C., z 5 ha Côtes du Rhône A.O.C. a z 8 ha vína z regionu Vaucluse.

To co charakterizuje víno je jeho terroir. Toto platí o to víc v Châteauneuf-du-Pape. Vína A.O.C. (Appelation d'Origine Controlée) z Châteauneuf-du-Pape se vyznačují vyjimečným a unikátním terroirem. Ruku v ruce s terroirem jde klima, které v se v Châteauneuf-du-Pape pyšní 3000 hodinami slunečného svitu, což je zhruba 300 dní v roce a je tou nejslunečnější oblastí Francie. 

Současný majitel, Benedict Bonnet, zakoupil tuto starobylou usedlost v roce 1995 a dnes hospodaří na 43 ha vinic v apelacích Chateauneuf du Pape, Cotes du Rhone a Vaucluse. Vinice jsou od roku 2013 certifikovány bio.

www.maucoil.com

  • Rhona

Údolí Rhóny se thane po obou březích řeky, začíná na jihu od Lyonu a končí po 200 kilometrech jižně od Avignonu. Tato oblast je známá velkými kvalitativními i chuťovými rozdíly mezi víny.

Severní část je typická využitím menšího počtu odrůd ve víně, také se můžeme setkat s víny odrůdovými. Naopak jižní část vyniká využitím až dvanácti odrůd v jednom víně. V červených a růžových vínech se používají z maximálně 30% odrůdy Syrah, Cinsault, Mourvedre a Carignan Red, maximalně z 20% pak ostatní odrůdy. Červená vína jsou charakteristická svou vůní černého rybízu. Bílá vína vznikají z odrůd Clairette, Bourboulenc, Grenache Blanc a Roussane (maximální podíl těchto odrůd je 30%).

Primeur víno vinaři prodávají jako červené, bile i růžové. Minimální obsah alkoholu je stanovený na 11%.

 

DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ.
28.11.2017
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal. V Decanté nabízíme luxusní papírové...
28.11.2017
Feudi Salentini
novinka
Feudi Salentini se nachází v Leporanu, jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta.
20.11.2017