MontGras
 
MontGras

MontGras se nachází ve vinařské oblasti Colchagua Valley. 

 MontGras
- ukázkové vinařství, které v
zhledem ke své, poměrně krátké existenci, překvapuje svými úspěchy na mezinárodní vinařské scéně. V roce 2002 bylo vinařství MontGras vybráno jako nejlepší chilský výrobce roku na Internation Wine end Spirit Copetition v Londýně, a to existovalo právě deset let. Ve stejném roce následovalo zvolení nejlepším zámořským výrobcem roku velké německé ceny MUNDUSvini.

Šéf vinařství MontGras, Hénan Gras, uvedl na trhu vína Reserva a vína Terroir  Fusse des Ninguén, nad kterými se žasne z požitku za výhodnou cenu. Tato jemná, ovoce zdůrazňující plně vyrovnaná vína MontGras patří k cenově výhodné špičkové kvalitě ve své třídě. U vín Reserve dochází díky jedinečné poloze vinic MontGras s minerálním uložištěm ke špičkové kvalitě. Hernán Gras osázel 290 hektarů půdy vinnými keři, které jsou ručně tříděné a vybrané hrozny dosáhnou MontGras Reservy. Skladování v malých sudech z francouzského a amerického  dubu jim propůjčuje zvláštní komplexnost a strukturu. Tak je spojena řemeslná dokonalost s jedinečným charakterem Colchagua-Tals  regionem. MontGras Reserva patří k nejvýše oceněným vínům Chile. Hrozny pro MontGras Estate Linie  pocházejí z vinařské oblasti Cental Valley. Jsou ručně sbírány při optimálním stavu zrání a zpracovány speciálnm způsobem, typickým pro danou odrůdu přímo šéfem Santiago Margozzinim. Vína ze sklepa významného domu MontGras zdůrazňují  ovocný, nádherný, vyvážený, plně nekomplikovaný  požitek.  

www.montgras.cl 

  • Colchagua Valley

Colchagua Valley je 30 km široků údolí kopírující tok řeky Tinguirrica od And k Tichému oceánu. Patří k nejznámějším oblastem v Chile. Celková plocha vinic je 23368 ha. Vinice zde začali vznikat již od konce 19. století. Tato oblast je známá především pro svá červená vína. Pěstují se zde odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenere a Syrah na výrovu červených vín a odrůda Chardonnay na vína bílá.

Vína z Colchagua Valley charakterizují intenzivní aroma a pevné třísloviny. Je to dáno velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí.

 

DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ.
28.11.2017
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal. V Decanté nabízíme luxusní papírové...
28.11.2017
Feudi Salentini
novinka
Feudi Salentini se nachází v Leporanu, jedné z nejkrásnějších oblastí Salenta.
20.11.2017