MontGras
 
MontGras

MontGras se nachází ve vinařské oblasti Colchagua Valley. 

 MontGras
- ukázkové vinařství, které v
zhledem ke své, poměrně krátké existenci, překvapuje svými úspěchy na mezinárodní vinařské scéně. V roce 2002 bylo vinařství MontGras vybráno jako nejlepší chilský výrobce roku na Internation Wine end Spirit Copetition v Londýně, a to existovalo právě deset let. Ve stejném roce následovalo zvolení nejlepším zámořským výrobcem roku velké německé ceny MUNDUSvini.

Šéf vinařství MontGras, Hénan Gras, uvedl na trhu vína Reserva a vína Terroir  Fusse des Ninguén, nad kterými se žasne z požitku za výhodnou cenu. Tato jemná, ovoce zdůrazňující plně vyrovnaná vína MontGras patří k cenově výhodné špičkové kvalitě ve své třídě. U vín Reserve dochází díky jedinečné poloze vinic MontGras s minerálním uložištěm ke špičkové kvalitě. Hernán Gras osázel 290 hektarů půdy vinnými keři, které jsou ručně tříděné a vybrané hrozny dosáhnou MontGras Reservy. Skladování v malých sudech z francouzského a amerického  dubu jim propůjčuje zvláštní komplexnost a strukturu. Tak je spojena řemeslná dokonalost s jedinečným charakterem Colchagua-Tals  regionem. MontGras Reserva patří k nejvýše oceněným vínům Chile. Hrozny pro MontGras Estate Linie  pocházejí z vinařské oblasti Cental Valley. Jsou ručně sbírány při optimálním stavu zrání a zpracovány speciálnm způsobem, typickým pro danou odrůdu přímo šéfem Santiago Margozzinim. Vína ze sklepa významného domu MontGras zdůrazňují  ovocný, nádherný, vyvážený, plně nekomplikovaný  požitek.  

www.montgras.cl 

  • Colchagua Valley

Colchagua Valley je 30 km široků údolí kopírující tok řeky Tinguirrica od And k Tichému oceánu. Patří k nejznámějším oblastem v Chile. Celková plocha vinic je 23368 ha. Vinice zde začali vznikat již od konce 19. století. Tato oblast je známá především pro svá červená vína. Pěstují se zde odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenere a Syrah na výrovu červených vín a odrůda Chardonnay na vína bílá.

Vína z Colchagua Valley charakterizují intenzivní aroma a pevné třísloviny. Je to dáno velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí.

 

BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019
Vinařství Petr Kočařík
novinka
Vinař Petr Kočařík tvoří seriózní a sofistikovaná vína s velkým potenciálem zrání.
27.02.2019