Decanté Wines
 
Decanté Wines

CUVÉE RVNG A MPFR

VÍNO  SPOJUJE

…a v případě speciální edice vín RVNG a MPFR vyvolává synergii kvalitního vínadesignu a lidského přístupu.

Nová speciální edice vín DECANTÉ vznikla díky propojení světů vína, umění a designu, ve snaze a touze vytvořit produkt, který bude chutnat, bavit a vyvolávat emoce. Produkt, který se stane tradicí, a ke kterému se budete chtít vracet, protože to pro Vás bude volba jistoty.

DECANTÉ se věnujeme vínu téměř 20 let a myšlenka vytvořit vlastní edici vín, která bychom pod naším jménem uvedli na trh, se rodila opravdu pozvolna. Přáli jsme si pro sebe a naše zákazníky připravit něco opravdu kvalitního a výjimečného ve všech směrech a chtěli jsme, aby náš záměr měl jasnou filosofii a příběh. Vytvořili jsme edici vín, která budou každý rok stejná, a i v nepříznivých ročnících budou mít podobné parametry. Víno, které si najde své příznivce všude.

Od počátku bylo jasné, že hrozny pro výrobu naší edice vín musejí pocházet z dobrých poloh viničních tratí moravské vinařské oblasti. Podmínky pro pěstování především bílých a růžových vín jsou u nás jedinečné a vína při dodržení správných technologických postupů a šetrném zpracování dokáží být velmi atraktivní a osobitá. Důležité bylo zajistit realizační tým a výrobu vína tam, kde bychom je mohli vyrábět podle našich představ. Jsme velmi rádi, že naše dvě cuvée mohla vzniknout pod taktovkou jednoho z nejlepších winemakerů, kterým je enolog Pavel Buriánek z vinařství ZD Němčičky.

Našim vínům jsme chtěli vtisknout autentičnost a charakter místa, ze kterého hrozny pocházejí a zvolili jsme proto odrůdy, které na jižní Moravu a zejména Velkopavlovicko tradičně patří. Scelením odrůd vznikla dvě vína, která jsme pojmenovali Cuvée RVNG (Ryzlink vlašský + Neuburské) a Cuvée MPFR (Modrý Portugal + Frankovka), využili jsme tak oficiálních zkratek pro dané odrůdy. Jedná se o bílé a růžové víno z ročníku 2016 s cukernatost moštu u obou cuvée mezi 21- 22°NM.

Tvůrcem výtvarného návrhu pro etikety RVNG a MPFR je liberecký rodák David Hanvald, který patří k nejsledovanějším českým umělcům střední generace. Naše představa o ambaláži speciální edice vín se odrážela v trendech současného obalového designu vín, která pracuje s minimalistickou grafikou, ve které o to víc vynikají, a o to víc pak baví hravé etikety, které o víně vypráví příběh a nebojí se ilustrací a živých barev. Věděli jsme, že pokud má obsah lahve korespondovat s jeho exteriérem, musí být obal hravý, svěží a barevný, stejně tak jako jsou naše vína. Ve svém autorském díle - instalaci, vypracoval David barevně akcentovanou dvojici písmen, která znázorňují oficiální zkratky pro použité odrůdy našich cuvée. Celou instalaci nafotil liberecký fotograf Jiří Jiroutek, který často spolupracuje s výtvarníky.

Inovativní vzhled našich cuvée jsme podtrhli použitím originálních skleněných zátek Vino-Lok od jablonecké společnosti Preciosa, jediného světového producenta skleněných uzávěrů.

Výslednou grafickou prezentaci vín zpracovala architektka Alena Mičeková, která tvoří úspěšný architektonický tandem s Petrem Stolínem a s DECANTÉ dlouhodobě spolupracuje na jeho grafickém vizuálním stylu.


CUVÉE ORIGINAL


Říká se, že s jídlem roste chuť a my o tom něco víme…Další projekt z řady „speciální kolekce vín Decanté“ je tady! Tentokrát jsme se spojili s mladým a talentovaným vinařem Ondřejem Dubasem z vinařství Krásná Hora. Toto malé butikové vinařství ze Starého Poddvorova máme už pěknou řádku let ve velké oblibě a tak bylo celkem jasné, že další naše víno, které budeme rok co rok uvádět na trh pod naším labelem bude právě z tohoto vinařství. Málokdo totiž umí zpracovat burgundské odrůdy tak rafinovaně jako Ondřej. Z výborného ročníku 2018 jsme zcelili v poměru 50% Pinot Gris, 25% Pinot Blanc a 25% Chardonnay a Cuveé ORIGINAL je na světě!

Víno zaujme především ty z vás, kteří mají rádi velmi suchá vína ve stylu francouzského burgundského vína. Víno pochází z ekologicky vypěstovaných hroznů z viniční tratě Krásná Hora ve Starém poddvorově bez použití herbicidů a jiných systémových prostředků. Aroma žlutého ovoce a exotických plodů. Zábavně pikantní s trochou dřeva. V chuťi decentní , jemné a šťavnaté, vyvážené a skvěle pitelné. Zábavné víno na celý večer.

SVATOMARTINSKÁ, MLADÁ VÍNA A BEAUJOLAIS 2020
novinka
I letos jsme si pro Vás v DECANTÉ připravili nabídku SVATOMARTINSKÝCH, MLADÝCH VÍN A BEAUJOLAIS NOUVEAU. ...
29.09.2020
BAZAR VÍN 20.06.2020
novinka
Sobota 20.6. od 9 do 15 hod. jsme pro Vás nachystali tradiční VINNÝ BAZAR aneb DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
03.06.2020
The Wine Must Go On
novinka
Již tento pátek 15.5. odpoledne 14. – 18.00 h zveme do Decanté, kde na vás bude čekat 12 bílých vín. Akce prob...
12.05.2020