03.06.2016
Duel vinařů v Kino Kávě No. 2


Vážení milovníci dobrých vín,

dovolte abychom vás pozvali na další, zcela vyjímečný degustační večírek, který proběhne ve čtvrtek 16.6.2016 od 18.00h v kavárně Kino Káva v libereckém kině Varšava. Tentokrát se v Duelu vinařů představí a svá vína okomentují Stanislav Rudolfský (Vinné sklepy Kutná Hora) a Martin Procházka (Vinařství Volařík). Ze dvou sklenic zároveň budete moci porovnat šestici dvojic vín stejných odrůd, ale z jiných vinařských oblastí a odlišných technologických postupů. Vzorky vín budou proloženy lahůdkovými sousty.
 
Vstupné 250 Kč
 
Z důvodů omezené kapacity rezervace nutná.
Rezervace můžete učinit  na tel. 602 517 201 (Tereza Lešniovská)

Těšíme se s Vámi naviděnou
Vaše Decanté
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Vinné Sklepy Kutná Hora, Kutná Hora, Mělnicko
Společnost Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. Se synem Lukášem a dcerou Stanislavou si dali do vínku obnovit zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování révy vinné na Kutnohorsku. Vždyť první písemná zmínka o vinařství na Kutnohorsku se nachází v Kosmově kronice z roku 1101 a je jednou z prvních písemných zmínek o vinařství ve střední Evropě vůbec.

Dnes rodina Rudolfských pěstuje révu na 54 ha vinohradů na jimi obnovených, původních historických tratích v okolí Kutné Hory. Sídlo vinařství nalezneme v unikátních sklepních prostorech barokního kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. Krom vinohradů hospodaří na 30 ha pastvin, kde mají početné stádo ovcí, 14 ha orné půdy pro pěstování základních obilovin, 2 ha zeleninového pole a 6 ha sadů. Révu a další produkty pěstují v optimálním množství tak, aby nepoškozovali životní prostředí. Celý statek je certifikován BIO a má jako jediné vinařství v České republice prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER. Statek je živý organismus, který podléhá i nemateriálním vlivům, a které moudrý zemědělec může využívat ve svůj prospěch. Pracovní operace se provádí v závislosti na fázích měsíce, používají biodynamické preparáty, roháček, křemenáček, kompostové preparáty, extrakty z bylin, kopřiva, přeslička, šalvěj.

Vína z této oblasti vynikají svou mineralitou a kořenitostí, která pramení z podloží bohatého na minerální složky. hlavními odrůdami jsou Rulandské modré, Tramín červený, Svatovavřinecké, Rulandské šedé. Při výrobě vína do moštů nepoužívají ve vinařství umělé kvasinky a kvašení není řízené. Veškeré procesy probíhají spontánně, přirozenou cestou, tak aby se ve vínech zobrazily skutečné půdní a klimatické podmínky vinice v daném roce.


Vinařství Volařík, Mikulov, Mikulovsko
Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007,  je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství.

V současné době má na starost výrobu vín u vinařství Volařík enolog roku 2014 Filip Mlýnek. 
Ve Filipových vínech se odráží také zkušenosti z Německa, když jako praktikant nabíral vědomosti u jednoho z nejlepších německých vinařství sídlícího v Porýní  – Weingut Kunstler, kde působil po boku velkého vinaře France Kunstlera jako druhý  sklepmistr.
 
Pílí, učenlivostí, pokorou, výběrem skvělých odborníků a neutuchající láskou k vínu se Vinařství Volařík dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích. Mezi nejprestižnější ocenění v České republice patří Champion Valtických vinných trhů (vinařství jej získalo v letech 2011, 2013, 2014) Král vín (2010,2011, 2012, 2014) a Vinař roku (2011 a 2014). Vinařství má pravidelně vína v Salonu vín České republiky, který představuje vždy 100 nejlepších vín pro daný rok. Vinařství je od roku 2011 členem Aliance vinařů V8, vinařství, jež se spojila s cílem společné propagace kvalitních moravských vín, zakladajícím členem VOC Mikulov a VOC Pálava.
BAZAR VÍN 20.06.2020
novinka
Sobota 20.6. od 9 do 15 hod. jsme pro Vás nachystali tradiční VINNÝ BAZAR aneb DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
03.06.2020
The Wine Must Go On
novinka
Již tento pátek 15.5. odpoledne 14. – 18.00 h zveme do Decanté, kde na vás bude čekat 12 bílých vín. Akce prob...
12.05.2020
OTEVŘENO...
novinka
Věříme že s dobrým vínem se vše zvládá lépe a celá situace se co nejdříve vrátí do běžných kolejí....
21.03.2020