03.06.2016
Duel vinařů v Kino Kávě No. 2


Vážení milovníci dobrých vín,

dovolte abychom vás pozvali na další, zcela vyjímečný degustační večírek, který proběhne ve čtvrtek 16.6.2016 od 18.00h v kavárně Kino Káva v libereckém kině Varšava. Tentokrát se v Duelu vinařů představí a svá vína okomentují Stanislav Rudolfský (Vinné sklepy Kutná Hora) a Martin Procházka (Vinařství Volařík). Ze dvou sklenic zároveň budete moci porovnat šestici dvojic vín stejných odrůd, ale z jiných vinařských oblastí a odlišných technologických postupů. Vzorky vín budou proloženy lahůdkovými sousty.
 
Vstupné 250 Kč
 
Z důvodů omezené kapacity rezervace nutná.
Rezervace můžete učinit  na tel. 602 517 201 (Tereza Lešniovská)

Těšíme se s Vámi naviděnou
Vaše Decanté
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Vinné Sklepy Kutná Hora, Kutná Hora, Mělnicko
Společnost Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. Se synem Lukášem a dcerou Stanislavou si dali do vínku obnovit zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování révy vinné na Kutnohorsku. Vždyť první písemná zmínka o vinařství na Kutnohorsku se nachází v Kosmově kronice z roku 1101 a je jednou z prvních písemných zmínek o vinařství ve střední Evropě vůbec.

Dnes rodina Rudolfských pěstuje révu na 54 ha vinohradů na jimi obnovených, původních historických tratích v okolí Kutné Hory. Sídlo vinařství nalezneme v unikátních sklepních prostorech barokního kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. Krom vinohradů hospodaří na 30 ha pastvin, kde mají početné stádo ovcí, 14 ha orné půdy pro pěstování základních obilovin, 2 ha zeleninového pole a 6 ha sadů. Révu a další produkty pěstují v optimálním množství tak, aby nepoškozovali životní prostředí. Celý statek je certifikován BIO a má jako jediné vinařství v České republice prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER. Statek je živý organismus, který podléhá i nemateriálním vlivům, a které moudrý zemědělec může využívat ve svůj prospěch. Pracovní operace se provádí v závislosti na fázích měsíce, používají biodynamické preparáty, roháček, křemenáček, kompostové preparáty, extrakty z bylin, kopřiva, přeslička, šalvěj.

Vína z této oblasti vynikají svou mineralitou a kořenitostí, která pramení z podloží bohatého na minerální složky. hlavními odrůdami jsou Rulandské modré, Tramín červený, Svatovavřinecké, Rulandské šedé. Při výrobě vína do moštů nepoužívají ve vinařství umělé kvasinky a kvašení není řízené. Veškeré procesy probíhají spontánně, přirozenou cestou, tak aby se ve vínech zobrazily skutečné půdní a klimatické podmínky vinice v daném roce.


Vinařství Volařík, Mikulov, Mikulovsko
Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007,  je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství.

V současné době má na starost výrobu vín u vinařství Volařík enolog roku 2014 Filip Mlýnek. 
Ve Filipových vínech se odráží také zkušenosti z Německa, když jako praktikant nabíral vědomosti u jednoho z nejlepších německých vinařství sídlícího v Porýní  – Weingut Kunstler, kde působil po boku velkého vinaře France Kunstlera jako druhý  sklepmistr.
 
Pílí, učenlivostí, pokorou, výběrem skvělých odborníků a neutuchající láskou k vínu se Vinařství Volařík dokázalo v krátké době prosadit mezi producenty nejkvalitnějšího vína v České republice a sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích. Mezi nejprestižnější ocenění v České republice patří Champion Valtických vinných trhů (vinařství jej získalo v letech 2011, 2013, 2014) Král vín (2010,2011, 2012, 2014) a Vinař roku (2011 a 2014). Vinařství má pravidelně vína v Salonu vín České republiky, který představuje vždy 100 nejlepších vín pro daný rok. Vinařství je od roku 2011 členem Aliance vinařů V8, vinařství, jež se spojila s cílem společné propagace kvalitních moravských vín, zakladajícím členem VOC Mikulov a VOC Pálava.
VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA
novinka
VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA A ZÁVOZOVÉ DNY BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ
16.12.2019
DÁRKOVÉ POUKAZY
novinka
Bojíš se, že netrefíš ten správný dárek? Věnuj dárkový poukaz od DECANTÉ WINES.
11.11.2019
DÁRKOVÉ OBALY
novinka
Aby byl Váš vinný dárek dokonalý, je potřeba vybrat slušivý dárkový obal.
24.10.2019