14.07.2017
SPECIÁLNÍ EDICE VÍN DECANTÉCuvée MPFR rosé
Modrý Portugal x Frankovka
polosuché
moravské zemské víno - podoblast velkopavlovická

Cuvée MPFR rosé je svěží, šťavnaté a nekomplikované víno moderního stylu s trochou zbytkového cukru a pikantní kyselinou. Ve vůni je aroma domácích jahod, lesních plodů a zralé třešně s jemnou a příjemně jogurtovou dochutí.

cukernatost při sběru: 21,6 °NM
cukr: 9,2 g/l
kyselina: 7,5 g/l
 
                                                            

Cuvée RVNG
2016
Ryzlink vlašský x Neu
burské
suché
moravské zemské víno, podoblast velkopavlovická

Cuvée RVNG je svěží, šťavnaté a nekomplikované víno modeního stylu s trochou zbytkového cukru a pikantní kyselinou. Ve vůni je ovocné, minerální s příjemnou nazrálou dochutí

cukernatost při sběru: 21,4°NM
cukr: 8,5 g/l
kyseliny: 7,0 g/l


VÍNO  SPOJUJE

…a v případě speciální edice vín RVNG a MPFR vyvolává synergii kvalitního vína, designu a lidského přístupu.

Nová speciální edice vín DECANTÉ vznikla díky propojení světů vína, umění a designu, ve snaze a touze vytvořit produkt, který bude chutnat, bavit a vyvolávat emoce. Produkt, který se stane tradicí, a ke kterému se budete chtít vracet, protože to pro Vás bude volba jistoty.

V DECANTÉ se věnujeme vínu téměř 20 let a myšlenka vytvořit vlastní edici vín, která bychom pod naším jménem uvedli na trh, se rodila opravdu pozvolna. Přáli jsme si pro sebe a naše zákazníky připravit něco opravdu kvalitního a výjimečného ve všech směrech a chtěli jsme, aby náš záměr měl jasnou filosofii a příběh. Vytvořili jsme edici vín, která budou každý rok stejná, a i v nepříznivých ročnících budou mít podobné parametry. Víno, které si najde své příznivce všude.

Od počátku bylo jasné, že hrozny pro výrobu naší edice vín musejí pocházet z dobrých poloh viničních tratí moravské vinařské oblasti. Podmínky pro pěstování především bílých a růžových vín jsou u nás jedinečné a vína při dodržení správných technologických postupů a šetrném zpracování dokáží být velmi atraktivní a osobitá. Důležité bylo zajistit realizační tým a výrobu vína tam, kde bychom je mohli vyrábět podle našich představ. Jsme velmi rádi, že naše dvě cuvée mohla vzniknout pod taktovkou jednoho z nejlepších winemakerů, kterým je enolog Pavel Buriánek z vinařství ZD Němčičky.

Našim vínům jsme chtěli vtisknout autentičnost a charakter místa, ze kterého hrozny pocházejí a zvolili jsme proto odrůdy, které na jižní Moravu a zejména Velkopavlovicko tradičně patří. Scelením odrůd vznikla dvě vína, která jsme pojmenovali Cuvée RVNG (Ryzlink vlašský + Neuburské) a Cuvée MPFR (Modrý Portugal + Frankovka), využili jsme tak oficiálních zkratek pro dané odrůdy. Jedná se o bílé a růžové víno z ročníku 2016 s cukernatost moštu u obou cuvée mezi 21- 22°NM.

Tvůrcem výtvarného návrhu pro etikety RVNG a MPFR je liberecký rodák David Hanvald, který patří k nejsledovanějším českým umělcům střední generace. Naše představa o ambaláži speciální edice vín se odrážela v trendech současného obalového designu vín, která pracuje s minimalistickou grafikou, ve které o to víc vynikají, a o to víc pak baví hravé etikety, které o víně vypráví příběh a nebojí se ilustrací a živých barev. Věděli jsme, že pokud má obsah lahve korespondovat s jeho exteriérem, musí být obal hravý, svěží a barevný, stejně tak jako jsou naše vína. Ve svém autorském díle - instalaci, vypracoval David barevně akcentovanou dvojici písmen, která znázorňují oficiální zkratky pro použité odrůdy našich cuvée. Celou instalaci nafotil liberecký fotograf Jiří Jiroutek, který často spolupracuje s výtvarníky.

Inovativní vzhled našich cuvée jsme podtrhli použitím originálních skleněných zátek Vino-Lok od jablonecké společnosti Preciosa, jediného světového producenta skleněných uzávěrů.

Výslednou grafickou prezentaci vín zpracovala architektka Alena Mičeková, která tvoří úspěšný architektonický tandem s Petrem Stolínem a s DECANTÉ dlouhodobě spolupracuje na jeho grafickém vizuálním stylu.

DUEL VINAŘŮ 17.5.2018
novinka
Duel Vinařů proběhne 17.5.2018 od 18.00 v Grand Hotelu Imperial.
03.05.2018
BAZAR VÍN 28.4.2018
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
10.04.2018