28.03.2019
Novinky z Německa

Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn. Díky chladnějšímu podnebí vyniká německé víno především v bílých odrůdách. Německo je nejsevernější významnou vinařskou oblastí v Evropě a vyznačuje se poměrně chladným podnebím, což dává předpoklady pro velmi jemná, lehká, ovocná a charakteristická bílá vína, která mají rovnováhou cukru a kyseliny, s menším obsahem alkoholu.

Rheinhessen

Rheinhessen je v poslední době považován za nejdynamičtější vinařskou oblast Německa. Je to právě nová generace mladých a talentovaných vinařů, kteří s velkou pokorou k přírodě a tradici vnášejí do zdejších vín větší autenticitu a styl. 


Weingut Espenhof
Vinařský areál Espenhof ve Flonheimu, nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, je rodinný podnik s původem v 17. století, kdy se v Flonheimu usadil předek současných vlastníků.
Nabídka vín Espenhof

Weingut Nico Espenschied
Neobvykle kreativní, přemýšlivý, pokorný, ale i zdravě sebevědomý a trochu chaotický zároveň, avšak zkušený vinař plný nápadů a odhodlání. Takový je Nico Espenchied – vycházející hvězda Rheinhessenu.
Nabídka vín Nico Espenschied

Pfalz
Na území Pfalz, dlouhém asi 80 km, je přibližně 23 400 hetarů vinic, a tak je druhou největší vinařskou oblastí Německa.


Weingut Pflüger
Od roku 1989 jsou vinice ekologicky obhospodařovány, ale mladý a talentovaný vinař Alexandr Pflüger šel ještě dál a dovedl vinařství do prestižního spolku DEMETER.
Nabídka vín Pflüger

Mosela
Vinařská oblast Mosela doprovází řeku Moselu od jejího pramene až po soutok. Celé údolí toku Mosely, které se nachází mezi vrchovinami Hansrück a Eifel, tvoří nádhernou vinohradnickou scenérii. Oblast Mosely je proslavená svými ryzlinky, které se tu pěstují na břidlici.


Weingut Knebel
Matthias Knebel dnes zpracovává víno z 6,5 ​​hektarů vinic na nejstrmějších a nejhezčích terasovitých vinic světa a patří mezi nejdynamičtější a zároveň mezi nejlépe hodnocené vinaře z Mosely.
Nabídka vín Knebel

Weingut Heymann - Löwenstein
Reinhard Löwenstein je v současnosti považován za jednu z největších osobností německého vinařství především díky svému přístupu k terroir a schopnosti přenést jeho jedinečnost do svých vín.
Nabídka vín Heymann - Löwenstein

Rheingau
Když se řekne Rheingau, každého napadne Riesling. Tato vinařská oblast Německa patří k nejmenším, ale zato nejdůležutějším. Celá oblast má délku 36 km a leží na severních březích Rýna a Mainu.

Weingut Allendorf
Některé vinice vinařství Allendorf jsou dnes certifikovány jako BIO a rodina doufá, že tento koncept rozšíří na celé panství a věří, že je to klíčový koncept pro budoucnost.
Nabídka vín Allendorf


4. Festival Vína Liberec
novinka
31.8.2019 11:00-23:00
17.07.2019
BAZAR VÍN 11.5.2019
novinka
Nastupují nové ročníky a částečná obměna sortimentu si vyžaduje velkou jarní čistku ve skladu!
28.04.2019
Novinky z Německa
novinka
Německá vína jsou známa především díky odrůdě Riesling, která má pravděpodobně původ v povodí řeky Rýn....
28.03.2019